14.04.2018 | 20:40h ► 21:04h Beograd

Zvezda slavila u derbiju i napravila veliki korak ka tituli

Zvezda slavila u derbiju i napravila veliki korak ka tituli Foto: Beta / Miloš Miškov
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na svom terenu ekipu Partizana sa 2:1 u 157. "večitom" derbiju i tako napravili veliki korak ka osvajanju titule.

Golove za crveno-bele u prvom kolu plej-ofa postigli su Nemanja Radonjić u 18. i Aleksandar Pešić u 21. minutu. Strelac jedinog gola za Partizan bio je Ognjen Ožegović u 98. minutu iz jedanaesterca.

Zvezda posle 31. kola ima 42 boda, odnosno devet više u odnosu na Partizan.

Crveno-beli u narednom kolu gostuju Radničkom u Nišu, a Partizan dočekuje Čukarički.

Početak utakmice na stadionu "Rajko Mitić" kasnio je nekoliko minuta zbog velike bakljade, navijača Zvezde na severnoj tribini.

Situacija na tribinama i kasniji početak nisu uticali na igrače, koji su od starta bili izuzetno raspoloženi za igru.

Zvezda je ipak već oko 10. minuta uspostavila kontrolu, a do vođstva je stigla u 19. minutu kada je Slavoljub Srnić proigrao Radonjića na ivici šesnaesterca, a ovaj je posle kratkog driblinga pored trojice defanzivaca Partizana šutirao i savladao nemoćnog Vladimira Stojkovića.

Samo dva minuta kasnije crveno-beli su duplirali prednost. Nemanja R. Miletić pogrešio je na sredini terena dodavši do El Fardua Bena, koji je potom povukao kontru, te uposlio Pešića u šesnaestercu, a ovaj je u situaciji "jedan na jedan" savladao golmana reprezentacije Srbije.

Do poluvremena Zvezda je imala potpunu kontrolu na terenu, a Partizan je prvi šut ka golu rivala uputio u 40. minutu, ali je Milan Borjan dobro reagovao.

U drugom poluvremenu malo toga viđeno je na samom terenu, pošto je glavni događaj bio na zapadnoj tribini kada je došlo do manjeg sukoba navijača između Zvezde i Partizana. Utakmica je na kratko prekinuta dok policija nije odvojila navijače.

Partizan je u drugom poluvremenu bio nešto konkretniji, a najbolju priliku imao je u 87. minutu kada je Zoran Tošić iz slobodnog udarca sa oko 25 metara snažno šutirao, ali je Milan Borjan odlično reagovao i izbacio loptu u korner.

Crno-beli su ipak stigli do gola i to u 98. minutu iz penala. Tošić je iz slobodnog udarca pogodio prečku, na odbijenu loptu je krenuo Ožegović koji je oboren, a sudija je pokazao na belu tačku. Ožegović je potom bio siguran, šutirao je po sredini gola i savladao Borjana.

Nakon pogotka Partizana usledilo je koškanje igrača na terenu, a epilog su dva crvena kartona - Donalda u redovima Zvezde i Sume u ekipi Partizana.

Milojević: Nervira me balkanski mentalitet

Trener fudbalera Crvene zvezde Vladan Milojević rekao je da je zadovoljan prvim, ali ne i drugim poluvremenom svoje ekipe na današnjem derbiju protiv Partizana i istakao da ga nervira "balkanski mentalitet".

"Utakmica je bila iz dva dela. U prvom poluvremenu je bio pravi derbi. Drugo poluvreme neću ni da komentarišem. Neću da pričam o neredima... Nervira me balkanski mentalitet, kad treba da igramo mi se samozadovoljavamo, radimo neke stvari koje ne radimo... Nije nam Partizan pretio, ali me ljuti penal. Ne treba to da nam se događa i to ću reći igračima", rekao je Milojević za Arenu sport posle meča.

Zvezda sada ima devet bodova prednosti u odnosu na Partizan, ali Milojević ističe da još ništa nije rešeno.

"Ne, ovo ništa ne rešava. Iskren da budem, dosta je utakmica prošlo, a da Zvezda nije pobedila i mnogo smo želeli ovu pobedu, da pokažemo da smo najbolja ekipa u zemlji", rekao je trener Zvezde.

Đukić: Naših glupih 10 minuta donelo pobedu Zvezdi

Trener fudbalera Partizana Miroslav Đukić rekao je da je "glupih 10 minuta" njegove ekipe donelo pobedu Crvenoj zvezdi u večerašnjem derbiju.

"Čestitam Zvezdi na pobedi. Glavno je bilo tih naših glupih 10 minuta u kojim smo poklonili pobedu rivalu, grešili smo, gubili smo lopte kroz sredinu i to nas je koštalo. Posle nije ni bilo puno fudbala, sve je bilo prekidanje, nije bilo neke lepote", rekao je Đukić za Arenu sport posle meča.

Fudbaleri Partizana izgubili su večeras u gostima od Zvezde sa 2:1 u 157. "večitom" derbiju.

Crveno-beli sada imaju devet bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala.

"Devet bodova je velika prednost, ali naša obaveza je da igramo do kraja i da popravimo sliku", rekao je Đukić.

autor: MIM izvor: Beta