05.08.2018 | 18:48h ► 20:14h Glazgov

Velbrok šampion Evrope u trci na 1.500 metara

Velbrok šampion Evrope u trci na 1.500 metara Foto: Beta / AP
Nemački plivač Florijan Vlebrok osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 1.500 metara na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

On je trku završio za 14 minuta, 36 sekundi i 15 stotinki.

Drugo mesto i srebrnu medalju osvojio je Ukarajinac Mihailo Romančuk, koji je zaostajao 73 stotinke, dok se bronzanim odličjem okitio Italijan Gregorio Paltrinijeri.

Dupli trijumf Mađara u trci na 200 metara delfin stilom

Mađarski plivač Krištof Milak osvojio je danas zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Glazgovu, pošto je trijumfovao u trci na 200 metara delfin stilom.

On je finalnu trku završio za minut, 52 sekunde i 79 stotinki.

Njegov sunarodnik Tamaš Kendereši osvojio je srebrnu medalju, a za pobednikom je zaostajao 1,57 sekundi.

Bronzanu medalju osvojio je Federiko Burdiso iz Italije sa 3,17 sekundi lošijim vremenom od pobednika.

U štafeti 4x200 metara slobodnim stilom trijumfovali su Britanci, koji su trku završili za sedam minuta, pet sekundi i 32 stotinke, što je novi rekord šampionata.

Drugo mesto osvojili su Rusi sa sekundi i 34 stotinke zaostatka, dok su se bronzanim odličjem okitili Italijani.

Džordža Dejvis osvojila zlato u trci na 50 metara leđno

Britanska plivačica Džordža Dejvis osvojila je danas zlatnu medalju u trci na 50 metara leđno na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

Ona je finalnu trku završila za 27 sekundi i 23 stotinke.

Srebrnu medalju osvojila je Ruskinja Anastasija Fesikova sa osam stotinki zaostatka, dok je bronzano odličje pripalo Mimosi Jalovoj iz Finske sa 47 stotih delova zekunde lošijim vremenom od pobednice.

Miresi i Efimova novi prvaci Evrope u trkama na 100 metara slobodno, odnosno prsno

Italijanski plivač Alesandro Miresi osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 100 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

On je u najuzbudljiviju trku današnjeg programa završio u vremenu od 48,01 sekundi.

Srebrna medalja pripala je Britancu Dankanu Skotu sa 22 stotinke zaostatka, a bronza je pripala Francuzu Mediju Meteli, koji je za pobendikom zaostajao 23 stota dela sekunde.

Ruskinja Julija Efimova osvojila je zlato u trci na 100 metara prsno, pošto je finale isplivala za minut, pet sekundi i 53 stotinke

Srebrna medalja pripala je Litvanki Ruti Mejultite sa 73 stotinke zaostatka, dok je bronzano odličje osvojila Italijnaka Arijana Kastiljoni 1,01 sekundi zaostatka.

Crevar bez finala u trci na 200 metara delfin stilom na EP u Glazgovu

Srpska reprezentativka u plivanju Anja Crevar nije uspela da se plasira u finale trke na 200 metara delfin stilom na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

Crevar je polufinalnu trku u velikom, olimpijskom bazenu, završila za dva minuta, 13 sekundi i 50 stotinki, što je 28 stotinki lošije vreme od sopstvenog nacionalnog rekorda.

Ona je u polufinalu zauzela ukupno 13. vreme, a sedmo u svojoj polufinalnoj grupi.

Najbolje vreme u polufinalu ostvarila je Nemica Fanziska Hentke, pošto je trku završila u vremenu od dva minuta, sedm sekundi i 55 stotinki.

autor: MIM izvor: Beta