06.08.2017 | 22:40h ► 23:00h Beograd

Tijam trijumfovala u sedmoboju

Tijam trijumfovala u sedmoboju Foto: Beta/AP
Belgijska atletičarka Nafisatu Tijam osvojila je večeras zlatnu medalju u sedmoboju na Svetskom prvenstvu u Londonu.

Tijamova je trijumfovala sa rezultatom od 6.784 boda, dok se srebrnim odličjem okitila Nemica Karolin Šafer sa 6696 bodova.

Bronzanu medalju osvojila je Anuk Feter iz Holandije sa 6.636 bodova.

Stefanidi prvakinja sveta u skoku s motkom

Grčka atletičarka Ekaterini Stefanidi nova je prvakinja sveta u skoku s motkom, pošto je trijumfovala večeras u finalu Svetskog prvenstva u Londonu.

Stefanidi je pobedila rezultatom četiri metra i 91 centimetara, što je najbolji rezultat u svetu ove sezone.

Grkinja je tako postala aktuelna šampionka Olimpijskih igara, Evropskog prvenstva, Evropskog dvoranskog prvenstva i Svetskog prvenstva.

Srebrnu medalju sa preskočenih 4,75 metara osvojila je Amerikanka Sandi Moris.

Bronzanu medalju osvojile su Robeilis Peinado iz Venecuele i Jarislej Silva sa Kube sa preskočenih 4,65 metara.

Volš prvak sveta u bacanju kugle

Novozelandski atletičar Tomas Volš osvojio je večeras zlatnu medalju u bacanju kugle na Svetskom prvenstvu u Londonu.

On je do zlatne medalje došao s hicem od 22 metra i tri centimetara u poslednjoj, šestoj seriji.

Srebrnu medalju osvojio je Džo Kovač iz SAD sa bačenih 21,66 metara.

Hrvatski atletičar Stipe Žunić okitio se bronzanom medaljom sa bačenih 21,46 metara u trećoj seriji.

Boui šampionka sveta u trci na 100 metara

Američka atletičarka Tori Boui nova je prvakinja sveta u trci na 100 metara, pošto je večeras trijumfovala na Svetskom prvenstvu u Lonodnu.

Boui je trku na 100 metara završila za 10 sekundi i 85 stotinki.

Srebrnu medalju osvojila je Mari-Žose Ta Lu iz Obale Slonovače sa stotinkom zaostatka za Amerikankom.

Bronzanim odličjem okitila se Holanđanka Dafne Šipers sa 11 stotinki zaostatka za pobednicom.

autor: MIM izvor: Beta