13.02.2019 Amsterdam

Stativa i VAR zaustavili Ajaks, prednost Reala pred revanš

Stativa i VAR zaustavili Ajaks, prednost Reala pred revanš Foto: Beta/AP/Peter Dejong
Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras u gostima Ajaks sa 2:1, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Golove za pobednički tim postigli su Karim Benzema u 60. i Marko Asensio u 87. minutu, dok je strelac jedinog pogotka za Ajaks bio Hakim Zijeh u 75. minutu.

Real je u prvom poluvremenu imao više udaraca ka golu protivnika, ali je Ajaks bio opasniji i taj koji je nadigrao protivnika.

Domaći tim je u 26. minutu bio blizu pogotka pošto je Dušan Tadić pogodio stativu, a potom je Nikolas Taljafiko u 37. minutu i pogodio mrežu Reala.

Tibo Kurtoa je posle kornera slabo reagovao, lopta je stigla do Taljafika, koji je glavom pogodio mrežu. Međutim, sudija Damir Skomina je rešio da pogleda video snimak i nakon toga je poništio gol jer je Tadić blokirao Kurtou.

Ovo je prvi put da je VAR sistem primenjen u Ligi šampiona.

Real je bolje počeo drugo poluvreme i do prednosti je stigao u 60. minutu preko Benzeme. Vinisijus je prošao trojicu igrača, a onda dodao loptu do Benzeme koji je bio sam i nepogrešiv.

Ajaks se nije predavao i uspeo je da stigne do izjednačenja u 75. minutu. Tadić uposlio Neresa, a on je asistirao Zijehu, koji je sa desetak metara savladao Kurtou.

"Kraljevski" klub će revanš ipak dočekati s prednošču, pošto je u 87. minutu mrežu Ajaksa pogodio Asensio na asistenciju Danija Karvahala.

Revanš utakmica na programu je 5. marta.

autor: SA izvor: Beta