Srbija bez osmine finala Mundijala
27.06.2018 | 22:00h ► 23:41h Moskva

Srbija bez osmine finala Mundijala Foto: Beta/AP/Matthias Schrader
Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u osminu finala Svetskog prvenstva u Rusiji, pošto je večeras u Moskvi izgubila od Brazila sa 2:0, u utakmici trećeg kola Grupe E.

Golove za Brazil postigli su Paulinjo u 36. i Tijago Silva u 68. minutu.

U drugom meču Grupe E, igranom u Nižnjem Novgorodu, Švajcarska i Kostarika odigrale su nerešeno 2:2.

Brazil je sa sedam bodova prvi u grupi, Švajcarska je druga sa pet, Srbija je šampionat sveta završila na trećem mestu sa tri osvojena boda, dok je Kostarika poslednja sa bodom.

Selektor Mladen Krstajić je u odnosu na prethodne utakmice "protresao" odbranu Srbije za meč protiv Brazila. Antonio Rukavina je počeo utakmicu, baš kao i Miloš Veljković, dok je u startnih 11 bio i Adem Ljajić koji je meč protiv Švajcarske počeo sa klupe.

Na drugoj strani, Tite je izveo identičan sastav kao u meču protiv Kostarike.

Prvo veliko uzbuđenje na utakmici, kojeg nije ni trebalo da bude, viđeno je već u četvrtom minutu. Paulinjo je bio u velikom ofsajdu, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu tek pošto je Vladimir Stojković sjajno intervenisao.

Srpski golman se istakao i u 25. minutu kada je odbranio udarac Nejmara, a četiri minuta kasnije odličan je bio i Nikola Milenković koji je blokirao šut Gabrijela Žezusa.

Aleksandar Mitrović je u 34. minutu, posle dodavanja Tadića, pokušao da savlada Alisona "makazicama", ali nije bio precizan.

Samo četiri minuta kasnije Brazil je poveo golom Paulinja, koji je iskoristio veliku rupu u odbrani Srbije.

Kutinjo je poslao loptu kroz odbranu Srbije, a Paulinjo je idealno utrčao i potom lobovao Stojkovića.

Do kraja poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, baš i kao u uvodnim minutima drugog, a onda je posle jednog kontranapada Brazila i još jedne dobre intervencije Stojkovića usledio deo igre u kojem je Srbija pretila.

Prvo se u 61. minutu u idealnoj prilici našao Mitrović. Alison je posle centaršuta Rukavine izbio loptu, ona je došla do Mitrovića, koji je šutirao glavom, ali je pogodio Tijaga Silvu.

Dva minuta kasnije pokušao je i Tadić, a potom ponovo Mitrović glavom, ali mreža Brazilaca se nije zatresla.

U jeku napada Srbije, Brazil je posle prekida stigao do 2:0. Nejmar je izveo korner s leve strane, a Silva je glavom poslao loptu iza leđa Stojkovića.

Nakon tog gola, Brazil je do kraja meča bez problema kontrolisao igru i mirno je priveo meč kraju.

Brazil će u osmini finala igrati protiv Meksika, a Švajcarska protiv Švedske.

Srpski fudbaleri: Brazil je bio bolji

Srpski fudbaleri ocenili su da je Brazil zasluženo pobedio u večerašnjem meču, ali su istakli i da se nacionalni tim borio i dao sve od sebe u poslednjem meču na Svetskom prvenstvu.

"Mislim da su zasluženo pobedili, bili su bolji za ta dva gola. Na kraju krajeva, mislim da smo odigrali dobru utakmicu, da se nismo obrukali. Naravno da to ništa ne znači ni za nas, ni za naciju, ali to mnogo znači za ove mlade momke, sjajno su se pokazali," rekao je Antonio Rukavina za Radio televiziju Srbije.

"Ostaje žal što nismo uspeli da se kvalifikujemo i uđemo u istoriju, ali mislim da nismo imali sreće", dodao je Rukavina.

Srbija je večeras izgubila od Brazila sa 2:0 u utakmici trećeg kola Grupe E Svetskog prvenstva i tako se oprostila od Mundijala.

"Mislim da smo dali svoj maksimum, igrali smo dobro, ali nismo imali sreće. Rekao sam i pre početka da su oni favoriti za osvajanje (prvenstva), ali imali smo tih deset minuta kada smo sjajno odigrali, mogli smo da im damo gol... Mnogo mi je žao", rekao je Filip Kostić.

Na pitanje da li je slaže da je utakmica sa Švajcarskom bila presudna, on je rekao da jeste.

Golman Vladimir Stojković istakao je da se njegova ekipa borila i pokušala sve.

"Znali smo da idemo na velesilu, krenuli smo srcem, borili smo se, ali nismo uspeli. Imali smo dve šanse, pokušali smo sve, dali smo sve, bolje može dalje", rekao je Stojković.

autor: AP izvor: Beta