07.08.2018 Glazgov

Silađi u finalu EP na 50 prsno

Silađi u finalu EP na 50 prsno Foto: print screen
Srpski plivač Čaba Silađi plasirao se danas u finale Evropskog prvenstva u Glazgovu u disciplini 50 metara prsnim stilom.

Silađi je prvu polufinalnu grupu završio kao drugi s vremenom 26,99 sekundi, što je ukupno bilo treće vreme u polufinalu.

Najbrži je bio svetski rekorder u ovoj disciplini, Britanac Adam Piti - 26,23 sekunde. To je ujedno i novi rekord evropskih šampionata

Finale je na programu sutra popodne.

Stjepanović sedmi na 200 metara slobodno

Srpski plivač Velimir Stjepanović zauzeo je danas sedmo mesto u finalu trke na 200 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

Stjepanović je finale završio za minut i 47 sekundi.

Veliko iznenađenje u finalu priredio je Britanac Dankan Skot koji je sjajnim plivanjem u poslednjih 50 metara stigao do zlata. On je štopericu zaustavio na 1:45,34.

Srebrnu medalju osvojio je Litvanac Danas Rapsis, dok se Rus Mihail Dovgaljok okitio bronzom.

Crevar bez finala na 200 mešovito

Srpska plivačica Anja Crevar nije uspela danas da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Glazgovu u disciplini 200 metara mešovitim stilom.

Crevar je u prvoj polufinalnoj trci zauzela četvrto mesto s vremenom dva minuta, 14 sekundi i pet stotinki što je novi nacionalni rekord.

Srpskoj plivačici je za malo izmaklo finale, pošto je ukupno imala deveto vreme u polufinalu.