RG: Milojević eliminisao Krajinovića u prvom kolu
28.09.2020 Pariz

RG: Milojević eliminisao Krajinovića u prvom kolu Foto: AP/Alessandra Tarantino
Srpski teniseri Filip Krajinović i Nikola Milojević suočili su se danas u prvom kolu Rolan Garosa, a kao pobednik tog srpsko-srpskog duela izašao je Milojević koji je posle četiri sjajno odigrana seta, slavio sa 3:1, po setovima 6:4, 3:6, 6:3, 6:1. Meč je trajao tri sata i deset minuta.

Milojević je na samom startu meča oduzeo servis Krajinoviću, da bi napravio još jedan brejk u trećem gemu i poveo sa 3:0. U narednom gemu, Krajinović mu je uzvratio brejkom i vratio se u ugru u kojoj je, u prvom setu, od početka dominirao Milojević. Krajinović je potom napravio još jedan brejk za 3:3. Velika borba vodila se u devetom gemu, koji je trajao čak 18 minuta, a u kojem je Milojević napravio svoj treći brejk za 5:4. U desetom gemu bio je na servisu i bez teškoća okončao prvi set sa 6:4 u svoju korist.

Početak drugog seta bio je identičan prvom – Milojević je oduzeo servis Krajinoviću, ali mu ovaj nadalje nje dozvolio da se nametne u igri kao u prvom setu. Milojević je ostao na tom jednom brejku, a Krajinović je napravio dva i poentirao drugi svet sa 6:3 u svoju korist.

Nakon trećeg seta koji je Milojević osvojio sa 6:3, igrači su ušli u odlučujuči četvrti, i u tom setu  Milojević je startovao odlučno oduzevši odmah protivniku servis. Drugi brejk napravio je u sedmom gemu za 6:1, i okončao meč svojom pobedom.

Milojević će se u drugom kolu boriti protiv boljeg iz meča između Slovenca Aljaža Bedena i Francuza Artura Renderkneša.

Bio je to prvi međusobni susret 28-godišnjeg Krajinovića, koji je trenutno 28. teniser sveta, i tri godine mlađeg Milojevića koji se za glavni žreb izborio na kvalifikacionom turniru, a trenutno je na 148. poziciji ATP liste.

Dvoje srpskih tenisera zaustavljeno je juče na startu Otvorenog prvenstva Francuske u tenisu – Miomir Kecmanović izgubio je u tri seta od Argentinca Dijega Švarcmana, dok je jedinu srpsku predstavnicu u ženskom singlu, Ninu Stojanović u dva seta porazila Čehinja Barbora Krejčikova.

autor: Mira Popović izvor: Novi magazin