27.05.2018 | 16:33h ► 23:33h Pariz

RG- Laslo Đere: Kližan je vodio igru

RG- Laslo Đere: Kližan je vodio igru Foto: Beta/AP/Michel Euler
Srpski teniser Laslo Đere, koji je danas ispao iz daljeg takmičenja na Rolan Garosu, izjavio je da je njegov protivnik u prvom kolu, Slovak Martin Kližan bio bolji i da je „vodio igru“ tokom meča.

„Sa Kližanom sam dosad igrao dva puta i oba puta ga dobio. Danas je igrao kao
nikad dosad, nije grešio ni iz bekenda, niti iz forhenda, zabijao je snažne lopte i
odlično odigrao oba tai brejka“, rekao je Đere u susretu sa novinarima posle meča protiv Slovaka koji ga je pobedio u četiri seta s rezultatom 3:1.

Đere je uspeh u drugom setu, jedinom koji je dobio protiv Kližana, objasnio time
što je uspešno iskoristio brejk prednosti, dok je među manjkavosti svoje današnje igre podvukao „servis koji je mogao bolje da ga služi“.
Srpski teniser je poručio da je uveren kako će podići nivo igre, a to će postići tako što će „poraditi na svemu i trenurati vrednije, više i jače“, nakon što sa trenerom detaljno analizira današnji meč protiv Martina Kližana.

Đere očekuje da će zaigrati i na travi, na predstojećem grend slemu u Vimbldonu.

RG: Đere ispao u prvom kolu

Srpski teniser Laslo Đere, 103. igrač sveta, izgubio je danas u prvom kolu Rolan Garosa od slovačkog kvalifikanta Martina Kližana sa 1:3 (6:7, 6:4, 6:7, 1:6) i ispao iz daljeg takmičenja pariskog grend slema.

Đere i Kližan pokazali su neujednačenu igru u meču koji je trajao tri sata i 23 minuta.

Posle teškog prvog seta koji je Kližan dobio u taj brejku (7:6) nakon što je Đere u jednom trenutku vodio sa 4:1, dvojica igrača nastavili su meč u drugom setu prilično izjednačenom igrom.

Đere je na početku drugog seta napravio brejk i poveo sa 2:1 u gemovima, ali mu je Kližan odmah potom oduzeo servis i izjednačio na 2:2. Sigurnom igrom, Đele je protivniku, 117. teniseru na ATP listi  uzvratio brejk i poveo sa 3:2. Od tog rezultata, dvojica igrača dobijali su svaki svoj servis, te je drugi set, jedini koji je dobio srpski teniser, završen rezultatom 6:4.

Treći set okončan je, posle bezmalo tri sata igre, ponovo taj brejkom u korist Slovaka, da bi u četvrtom iskusniji Kližan lako došao do rezultata od 6:1 i konačne pobede.

Kližan će u drugom kolu Rolan Garosa igrati protiv Francuza Gaela Monfisa, 32. tenisera sveta.

autor: Mira Popović izvor: NM