14.04.2018 | 17:05h ► 20:20h Beograd

Radnički pobedio Čukarički u Beogradu

Radnički pobedio Čukarički u Beogradu Foto: pixabay
Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su danas u Beogradu domaći Čukarički sa 3:2, u utakmici 31. kola Super lige Srbije, odnosno prvog kola plej-ofa.

Čukarički je poveo u prvom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena golom Asmira Kajevića, a na asistenciju Petra Bojića sa desne strane.

Trener Nenad Lalatović je već u sedmom minutu utakmice morao da zameni Darka Zorića, kome je posle kornera za Radnički u duelu sa jednim protivničkim igračem slomljena vilica.

Radnički je izjednačio u 51. minutu golom Siniše Babića iz jedanaesterca. Sudija Ilija Brdar dosudo je penal u 49. minutu posle starta Miladina Stevanovića nad Markom Mrkićem. Fudbaler Čukaričkog je tada isključen, pošto je dobio drugi žuti karton.

U 59. minutu isključen je Lalatovićev pomoćnik Dragan Šarac zbog prigovora, dok je igrač njegove ekipe Darko Puškarić dobio direktan crveni karton u 72. minutu zbog starta nad Milanom Pavkovim.

Radnički je poveo u 75. minutu golom Aleksandra Subića, a dva minuta kasnije svi fudbaleri Čukaričkog su seli na travu nezadovoljni suđenjem. Oni su minut kasnije nastavili utakmicu.

Pobedu Radničkog potvrdio je Dušan Mićić golom u 82. minutu, a konačan rezultat postavio je Marko Docić u 84. minutu.

Obe ekipe se bore za plasman u kvalifikacije za Ligu Evropa. Radnički je ovom pobedom preskočio Čukarički na trećem mestu na tabeli i sada ima 28 bodova, dva više od beogradskog tima.

Pomoćni trener Čukaričkog: Bruka i sramota

Pomoćni trener Čukaričkog Vidak Bratić rekao je da srpski klupski fudbal polako ali sigurno posrće i da je "bruka i sramota" ono što se desilo u današnjoj utakmici protiv Radničkog, koju je niški klub dobio sa 3:2 u Beogradu.

Čukarički je vodio posle prvog poluvremena sa 1:0, ali je Radnički prvo izjednačio posle penala, a zatim i preokrenuo rezultat. Čukaričkom su isključena dvojica igrača i pomoćni trener Dragan Šarac. U završnici utakmice, a posle vodećeg gola Radničkog, igrači Čukaričkog su na kratko nezadovoljni suđenjem seli na travu.

"Prvo poluvreme ću da komentarišem. Bila je prava derbi utakmica trećeg i četvrtog na tabeli, odigrali smo onako kako smo želeli i zasluženo smo vodili na poluvremenu. Posle toga, drugo poluvreme režiseri su režirali svoju režiju. Ovo danas što smo videli u srpskom fudbalu, i ja koji se profesionalno bavim njime 25, 26 godina, ovo nisam doživeo. Mislim da Srbiji i fudbalu ovo više ne treba, jer ovo je bruka i sramota", rekao je Bratić posle utakmice.

On je naveo da vlasnik kluba treba da "digne ruke od svega".

"Gazdi koji daje svoje pare i pošteno plaća svaki dinar i porez državi, kažem da uzalud daje pare i da treba da digne ruke od svega. Meni je žao što sam ovako rekao, ali razočaran sam, ovo mi se nije desilo u igračkoj, a evo sada ni u trenerskoj karijeri. Radnički je klub sa tradicijom, veliki klub, ni njima ni nama ovo ne treba. Mislim da ni oni nisu za to krivi, to je neka druga priča", dodao je Bratić.

Bratić je rekao da su igrači razočarani.

"Nije im lako, imamo težak raspored i ne znam kako ćemo uspeti da ih vratimo na pravi put. Nisu verovali, ali sada su se uverili u sve to. Srpski klupski fudbl polako ali sigurno posrće", naveo je Bratić.

Pobeda Mačve i dva remija na početku plej-auta u Super ligi

Fudbaleri Mačve pobedili su večeras u Šapcu Borac iz Čačka sa 2:0, u utakmici 31. kola Super lige Srbije, odnosno prvog kola plej-auta.

To je druga uzastopna pobeda Mačve, posle koje se popela na treće mesto na tabeli plej-auta sa 19 bodova. Borac je poslednji sa 12 bodova.

Mladost je u Lučanima odigrala nerešeno 1:1 protiv Rada.

Mladost je druga na tabeli sa 19 bodova, a Rad je preskočio Borac i pretposlednji je na tabeli sa 12 bodova.

Radnik i Javor odigrali su 0:0 u Surdulici.

Radnik je četvrti na tabeli sa 19 bodova, a Javor je šesti sa pet bodova manje.

autor: MIM izvor: Beta