Preokret Partizana protiv Napretka za tri boda
01.08.2020 | 20:00h ► 22:08h Beograd

Preokret Partizana protiv Napretka za tri boda Foto: Beta / Dragan Karadarević
Fudbaleri Partizana pobedom su počeli novu sezonu u Super ligi Srbije, pošto su danas u Kruševcu pobedili Napredak sa 3:1.

Napredak je poveo pogotkom Srđana Kočića u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali je Partizan preokrenuo golovima Lazara Markovića u 46, Bibrasa Natha u 85. minutu iz jedanaesterca i Nikole Čolića u 95. minutu.

Partizan je tokom većeg dela prvog poluvremena imao inicijativu, ali nije uspeo da to pretoči i u gol za razliku od Napretka koji je finišu tog dela igre stigao do prednosti.

Lopta je stigla do Kočića koji je iskoristio nepažnju odbrane Partizana i udarcem po zemlji savladao Popovića u drugom minutu sudijske nadoknade.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Partizan je izjednačio preko Markovića koji je na poluvremenu ušao u igru umesto Filipa Stevanovića. Natho je poslao dobru loptu, Marković utrčao u kazneni prostor i glavom poslao loptu u mrežu.

Marković se tom prilikom sudario sa golmanom Napretka Mladenom Živkovićem, jedan drugog zakačili su kolenom zbog čega su obojica morala van igre.

Živković je ostao da leži na travi i nakon intervencija lekarskih ekipa vozilom hitne pomoći je izveden sa terena. Pet minuta kasnije i Marković se požalio na povredu, pa je i on morao van terena.

Partizan je nastavio da napada, dok se Napredak dobro branio i čekao prilike iz kontranapada, ali golova nije bilo sve do 85. minuta kada je Natho pogodio sa penala.

Pobedu Partizana potvrdio je u Čolić u 95. minuta kada je posle dobre akcije i pokušaja Umara Sadika natrčao na loptu i poslao je u gol za konačnih 3:1.

Fudbaleri Partizana u drugom kolu gostuju Novom Pazaru, dok će Napredak u goste Javoru.

Popović: Najvažnija je pobeda, sve ostalo ćemo ispraviti

Golman Partizana Aleksandar Popović rekao je danas da je najvažnije da je njegov tim pobedio na otvaranju nove sezone u Super ligi Srbije, ali je istakao i da crno-beli ne smeju da primaju golove na kraju poluvremena.

"Kao i svaka prva utakmica u novoj sezoni tako i ova, uvek najteža, ali važna je pobeda samo i nista drugo... Pokazali smo da smo tim, pokazali smo karakter i na kraju pobedili i to je jedino bitno", rekao je Popović, prenosi Partizan.

Fudbaleri Partizana pobedili su danas u gostima ekipu Napretka sa 3:1, u utakmici prvog kola Super lige Srbije.

Napredak je poveo u finišu prvog poluvremena, ali su crno-beli u nastavku preokrenuli rezultat. Prvo je izjednačio Lazar Marković u 46. minutu, a preokrenuo golovima Bibrasa Natha u 85. minutu sa penala i Nikole Čolića u 95. minutu.

"Ne bismo smeli da dopustimo da primamo gol u poslednjem minutu poluvremena, ali i to se dešava nekad. Kao što sam već rekao, pokazali smo da smo tim i najbitnija je pobeda, sve ostalo ćemo ispravljati i biti bolji u svakoj narednoj utakmici", rekao je Popović.

Popoviću je ovo prva sezona u seniorskom fudbalu da kreće kao prvi golman od prvog kola.

"Svaka utakmica mi je najbitnija, iz svake moram da naučim što više stvari da bih

napredovao, jako mi je važno da skupljam iskustvo da svojim zalaganjem steknem poverenje cele ekipe i stručnog štaba i da se nadam što većem broju utakmica", rekao je Popović.

Prilikom gola Lazara Markovića povredili su se i fudbaler Partizana i golman Napretka Mladen Živković koji je vozilom hitne pomoći je izveden sa terena.

"Nisam video kolegu iz Napredaka posle utakmice... Povrede su najgori deo sporta i uvek ostaje neki loš utisak kad neki igrač napusti teren posle povrede kao što su danas Žile i Markec. Ovim putem mu želim brz oporavak i nadam se da će se što pre vratiti", rekao je Popovič.

autor: KP izvor: Beta