30.07.2017 | 19:50h ► 21:50h Budimpešta

Poslednja trka na prvenstvu: Amerikancima zlato, Dresel se izjednačio sa Felpsom Foto: Beta/AP
Američka muška štafeta u disciplini 4x100 metara mešovitim stilom osvojila je danas zlatnu medalju na Svetkom prvenstvu u Budimpešti.

Met Grivers, Kevin Kordes, Kejleb Dresel i Nejtan Adrijan su zlato osvojili rezultatom tri minuta, 27 sekundi i 91 stotinku.

Dreselu je današnja medalja sedmo zlatno odličje koje je osvojio u Budimpešti i on se tako po broju osvojenih zlata na svetskim šampionatima izjednačio sa legendarnim Majklom Felpsom.

Srebrna medalja otišla je u ruke štafete Velike Britanije (3:28,95). Britanci su do medalje stigli najviše zahvaljujući Adamu Pitiju koji je u drugoj izmeni doveo svoju štafetu sa osmog do prvog mesta.

Bronza je pripala šrafeti Rusije (3:29,76).

Finale štafete 4x100 metara mešovito u muškoj konkurenciji ujedno je bila i poslednja trka na Svetskom prvensvtu u Budimpešti.

Lakur ponovo odbranio titulu na 50 metara leđno

Francuski plivač Kamil Lakur odbranio je danas titulu šampiona sveta u disciplini 50 metara leđnim stilom, pošto je bio najbrži na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Lakuru je ovo treća uzastopna titula šampiona sveta na 50 metara leđno.

On je danas finale preplivao za 24 sekunde i 35 sekundi.

Srebrnu medalju osvojio je Japanac Junija Koga (24,51 sekunda), dok je bronza pripala Amerikancu Metu Griversu (24,56).

Paltrinieri najbolji na 1.500 metara

Italijanski plivač Gregorio Paltrinieri osvojio je danas zlatnu medalju u trci na 1.500 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Paltrinieri je finalnu trku preplivao za 14 minuta, 35 sekundi i 85 stotinki.

Italijan je na šampionatu sveta u Budimpešti osvojio i bronzanu medalju na 800 metara slobodno.

Srebrnu medalju osvojio je Ukrajinac Mihailo Romančuk (14:37,14), a bronzu australijski plivač Mek Horton (14:47,70).

autor: MIM izvor: Beta