18.08.2019 Beograd

Partizan ubedljiv protiv Rada

Partizan ubedljiv protiv Rada Foto: Beta/Branislav Božić
Fudbaleri Partizana pobedili su danas Rad sa 3:0, u petom kolu Super lige Srbije.

Dvostruki strelac bio je Filip Stevanović, dok je prvi gol za crno-bele na stadionu u Humskoj dao Ognjen Ožegović.

Partizan ima 10 bodova iz četiri utakmice, dok Rad ima tri.

Partizan je nakon prvih 45 minuta igre imao gol prednosti, a osim tog pogotka propustio je još jednu sjajnu priliku, dok gosti sa Banjice nijednom nisu zapretili crno-belima.

Domaći tim je poveo u 26. minutu golom Ožegovića. Igor Vujačić je prvo lepo proigrao Aleksandra Lutovca na desnoj strani, doskorašnji fudbaler Rada je centrirao i u kaznenom prostoru pronašao Ožegovića koji je glavom pogodio mrežu Rada.

Desetak minuta kasnije ponovo je u glavnoj ulozi bio tandem Lutovac - Ožegović. Krenuo je Partizanov kontranapad, Lutovac je uputio odličan pas ka Ožegoviću koji je iz idealne pozicije, sa 12-13 metara, šutirao pored gola.

Do kraja prvog poluvremena Ožegović je još jednom pokušao glavom, nakon dodavanja Rajka Brežančića, ali je golman Rada bio na pravom mestu.

Na samom početku drugog poluvremena golman Rada Dušan Marković je poklonio Partizanu indirektan udarac, ali crno-beli nisu uspeli da tu situaciju pretvore u gol. Prvo je pokušao Suma, zatim i Zđelar, ali rezultat se nije promenio.

Ređali su se nakon toga napadi Partizana, Ožegović je u 61. minutu pogodio i prečku, da bi četiri minuta kasnije Stevanović pogodio za 2:0 i praktično stavio tačku na ovaj meč. Stevanović je sve sam uradio, lepo prošao po levoj strani, prevario nekoliko igrača Rada i savladao Markovića.

Konačan rezultat postavio je Stevanović u 89. minutu na asistenciju Nikole  Lakčevića.

Partizan je mogao i ubedljivije da slavi, dok je Rad za svih 90 minuta uputio samo jedan šut u okvir gola crno-belih.

Pre početka meča, na semaforu stadiona u Humskoj emitovan je video materijal u znak sećanja na nedavno preminule fudbalere tog kluba Fahrudina Jusufija i Dejana Čurovića.

autor: SA izvor: Beta