Partizan pobedio Škendiju u Skoplju
19.07.2011 Skoplje

Fudbaleri Partizana plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su u Skoplju, u revanšu druge runde, savladali Škendiju iz Tetova sa 1:0.

Partizan je protiv motivisanog domaćina ostavio bled utisak u prvom poluvremenu. Škendija je u tom periodu imala nekoliko izvanrednih prilika za postizanje golova i samo je čudo spasilo srpskog šampiona da na odmor ne ode sa nekoliko golova u mreži.

U drugom poluvremenu Partizan je uspeo da uspostavi ravnotežu i stvori nekoliko izglednih prilika. U 67. minutu, Vladimir Jovančić sjajno je pobegao odbrani Škendije i doneo pobedu Partizanu.

Škendija je u finišu utakmice imala odličnu priliku da izjednači, ali nije došlo do promene rezultata. U sudijskoj nadoknadi vremena, igrač Škendije Muhamed Huseini zaradio je drugi žuti karton i isključenje.

U prvoj utakmici koja je odigrana pre šest dana na stadionu u Beogradu, prvak Srbije ubedljivo je pobedio Škendiju sa 4:0.

Protivnik crno-belih u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona biće belgijski Genk. Prva utakmica igra se 26. jula u Belgiji, a revanš je 2. avgusta u Beogradu.

autor: AS izvor: Beta/Novi magazin