17.05.2017 | 21:25h ► 22:40h Beograd

Partizan na bod od titule pred poslednje kolo Super lige

Partizan na bod od titule pred poslednje kolo Super lige Foto: Pixabay - Ilustracija
Fudbaleri Partizana nalaze se na bod od titule šampiona Srbije, pošto su danas pobedili Radnički sa 3:1 i zadržali tri boda prednosti nad Crvenom zvezdom.

Partizan ima 55 bodova, tri više od "večitog" rivala Zvezde, koja je u 36. kolu Super lige pobedila Javor u Ivanjici sa 3:0.

Partizan će u poslednjem kolu dočekati Mladost iz Lučana, dok će Zvezda na svom stadionu igrati protiv Radničkog.

Strelci za crno-bele u Nišu bili su Leonardo u 55. i Uroš Đurđević u 58. i 78. minutu, a za Radnički u 85. Dušan Živković.

Zvezda je do trijumfa nad u Ivanjici došla golovima Gelora Kange u 39. iz penala, Mičela Donalda u 77. i Ričmonda Boaćija iz penala u 88. minutu. Javor je od 38. imao igrača manje zbog isključenja Dereka Kornelijusa.

Radnički je porazom od Partizana ostao bez plasmana u kvalifikacije za Ligu Evropa, pošto ima četiri boda manje od Metalca, koji je u Lučanima sa 3:2 pobedio Napredak.

Vojvodina je pobedila Voždovac kao gost sa 2:0 i tako ponovo sezonu u srpskom prvenstvu završila na trećem mestu.

Partizan: Zasluženo, još korak do titule

Pomoćni trener fudbalera Partizana Ljubiša Ranković rekao je da je njegova ekipa danas zasluženo pobedila Radnički i da joj ostaje još korak do titule.

"Sada je mnogo lakše nego pre početka utakmice. Bilo je veoma teško, što smo i očekivali. Zaslužena pobeda i ostaje nam još taj jedan korak do titule", rekao je Ranković televiziji Arena posle utakmice u Nišu.

Partizan je pobedio Radnički sa 3:1 i u poslednjem kolu biće mu dovoljan bod protiv Metalca u Beogradu da osvoji titulu šampiona Srbije.

Crno-beli su pobedili Radnički uprkos tome što je bio bez pomoći prvog trenera Marka Nikolića, koji zbog kazne nije mogao da vodi ekipu.

Utakmicu je vodio njegov pomoćnik Radoje Smiljanić, a Ranković, koji je član stručnog štaba, kazao je da je ekipa bila "stegnuta" u prvom poluvremenu.

"Imamo mnogo igrača koji se prvi put susreću sa ovako važnom utakmicom. Bili smo malo stegnuti i uplašeni u prvom poluvremenu, ali smo se promenili na poluvremenu i mnogo bolje odigrali drugo", kazao je Ranković.

Trener Radničkog Milan Rastavac rekao je da su njegovi fudbaleri parirali Partizanu koliko su mogli.

"Držali smo ritam dok smo mogli, ali smo u jednom momentu nažalost popustili, što je Partizanu bilo dovoljno. Trudili smo se koliko smo mogli, ali više od ovoga nismo uspeli", rekao je Rastavac.

Radnički je porazom ostao bez plasmana u kvalifikacije za Ligu Evropa.

Đurovski: Igramo do kraja, na pobedu protiv Radničkog

Trener Crvene zvezde Boško Đurovski čestitao je svojim fudbalerima što su "smogli snage" da budu koncentrisani do kraja današnje utakmice sa Javorom, iako su znali da Partizan pobeđuje.

"Smogli smo snage da budemo koncentrisani do kraja, iako smo čuli da je Partizan pobedio. Idemo do kraja, imamo još jednu utakmicu protiv Radničkog", rekao je Đurovski novinarima posle utakmice u Ivanjici.

Zvezda je pobedila Javor sa 3:0 u pretposlednjem kolu Super lige i biće joj potrebna pobeda protiv Radničkog u poslednjem kolu, kao i poraz Partizana od Mladosti.

Đurovski je čestitao svojim fudbalerima, kao i igračima Javora za utakmicu u Ivanjici.

"Javor nam je u prvih pola sata zadavao mnogo problema. Od isključenja i penala smo dominirali i na kraju zasluženo pobedili", kazao je trener crveno-belih.

Đurovski je naveo da je sledeći cilj pobeda protiv Radničkog u poslednjem prvenstvenom kolu i da se ekipa što bolje spremi za finale Kupa protiv Partizana.

Trener Javora Srđan Vasiljević čestitao je Zvezdi na zasluženoj pobedi.

"Zadovoljan sam igrom u doređenim momentima i čestitam momcima na odnosima i zadacima koje su ispunili. Zvezda je zasluženo pobedila i želim joj sve najbolje u narednom periodu", rekao je Vasiljević.

autor: AP izvor: Beta