16.03.2016 Beograd

Partizan i Spartak bez golova u prvoj utakmici polufinala kupa

Fubaleri Partizana i Spartaka iz Subotice odigrali su danas u Beogradu nerešeno bez golova u prvoj utakmici polufinala Kupa Srbije.

Prvo poluvreme utakmice pred oko 2.000 gledalaca nije donelo mnogo uzbuđenja. Uglavnom se bitka vodila na sredini terena. Spartak je svoje šanse tražio iz kontranapada, dok je Partizan pretio udarcima sa distance.

Najzanimljiviji detalj viđen je u 44. minutu, kada je Janko Tumbasević posle jednog duela sa Miroslavom Bogosavcem ušao u sukob, te ga odgurnuo u predelu vrata, a glavni sudija Milan Ilić je posle konsultacija sa cetvrtim arbitrom Tumbaseviću pokazao direktan crveni karton.

Partizan je nešto ofanzivnije počeo drugo poluvreme, Valerij Božinov i Nemanja Mihajlović su posle dužih napada šutirali sa distance iz teških pozicija, ali nisu bili precizni.

Spartak je uprkos igraču manje na terenu u 62. minutu posle kontranapada i udarca Đorđa Ivanovića sa oko 25 metara bio blizu vođstva, ali lopta je završila malo preko gola Filipa Kljajića.

Crno-beli su u 68. minutu po prvi put na utakmici ozbiljno ugrozili gol Nikole Mirkovića, ali je golman Spartaka odlično reagovao posle udarca Alena Stevanovića sa ivice kaznenog i loptu izbacio u korner.

Kako se utakmica bližila kraju, tako je Partizan imao sve ozbiljnije šanse. Stevanović je u 72. minutu ponovo pripretio udarcem sa ivice kaznenog, ali je Nikolić ponovo dobro intervenisao.

Golman Subotičana se samo dva minuta kasnije istakao još jednom odbranom nakon udarca Saše Ilića sa oko 20 metara.

Spartak nije uspevao da se oslobodi pritiska Partizana, koji je u 85. minutu propustio najbolju šansu nn meču, kada je Dušan Vlahović izašao sam ispred Mirkovića, ali je golman Spartaka uspeo da zaustavi nejgov udarac.

U prvoj današnjoj utakmici polufinala, Javor je na svom terenu pobedio Borac iz Čačka sa 2:1. Revanš mečevi na programu su 20. aprila.

autor: AP izvor: Beta