09.11.2011 Tojama

Odbojkašice izgubile od Brazila

Ženska odbojkaška reprezentacija Brazila savladala je jutros u Tojami Srbiju sa 3:2 (21:25, 21:25, 25:18, 25:19, 15:12) u drugoj utakmici druge runde Svetskog kupa 2011, koji se održava u Japanu.

Utakmica je odigrana pred oko 400 gledalaca, a sudili su Osamu Sakaide iz Japana i Italijan Fabricio Paskvali.

Posle 115 minuta izuzetno kvalitetne, i pre svega rezultatski neizvesne igre, najbolje srpske odbojkašice poklekle su pred olimpijskim šampionom, iako su bile na korak do podviga.

Izdanje izabranica Zorana Terzića u prva dva seta podsetilo je na igre koje je reprezentacija Srbije prikazivala tokom cele sezone i koje su je dovele do titule evropskog šampiona.

Odsustvo Jelene Nikolić, Maje Ognjenović, Jovane Brakočević i Sanje Malagurski gotovo da se nije ni primetilo. Ana Bjelica, Stefana Veljković, Tijana Malešević i Ana Antonijević u potpunosti su preuzele ulogu standardnog kvarteta reprezentacije što se odrazilo na rezultatu posle prva dva seta koji su pripali srpskim odbojkašicama.

Neočekivano vođstvo, na žalost, kao da je sputalo naš tim. Istina, borbenosti ni dalje nije nedostajalo, ali i Brazilke su podigle kvalitet svoje igre tako da je u nastavku viđen pravi spektakl dve odbojkaške velesile u kojem je na kraju presudilo iskustvo.

Skoro svaki put kada je trebalo "prelomiti" set, na kraju i meč, to (ne)iskustvo je dolazilo do izražaja i Brazil je ostvario izuzetno značajnu pobedu. Za utehu našim odbojkašicama ostaje činjenica da su i pored poraza osvojile bod.

Sutra je na Svetskom kupu slobodan dan. Srpske odbojkašice putuju u Saporo gde će odigrati tri naredna meča.

Prvi protivnik biće joj reprezentacija Japana. Ta utakmica na programu je u petak od 11:20 po našem vremenu.

autor: MP izvor: Tanjug/Novi magazin