13.02.2018 Pjongčang

Norvežanin osvojio zlato u kros kantriju u sprintu

Norvežanin osvojio zlato u kros kantriju u sprintu Foto: Beta / AP
Norveški takmičar Johanes Hesflot Klaebo osvojio je danas zlatnu medalju u kros kantriju u sprintu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Klaebo je pobedio rezultatom 3:05,75 minuta.

Srebrnu medalju osvojio je Italijan Federiko Pelegrino sa 1,34 sekunde zaostatka, a Aleksandar Bolšunov iz Rusije osvojio je bronzu zaostatkom od 1,36 sekunde.

Damir Rastić zauzeo 75. mesto u kvalifikacijama u kros kantri skijanju

Srpski reprezentativac Damir Rastić zauzeo je danas 75. mesto u kvalifikacijama u kros kantri skijanju u sprintu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Rastić je ostvario rezultat od 3:50,65 minuta i bio je 42,11 sekundi sporiji od prvoplasiranog Finca Ristomatija Hakole.

"Celu trku sam na ruke vozio, jer mi skije nisu bile dobro pripremljene. Na usponima gde sam trebao da dam sve od sebe, bio sam na 50 odsto mogućnosti, drugih 50 odsto nisam mogao da iskoristim i to me je koštalo rezultata i vremena", rekao je Rastić, preneo je Olimpijski komitet Srbije.

U kvalifkacijama se takmičilo 80 skijaša, a 30 se plasiralo u četvrtfinala.

Četvrtfinala muškog sprinta zakazana su za danas od 12.25 po srednjeevropskom vremenu, polufinala startuju u 13.05, dok je finale na programu u 13.34.

Damir Rastić će na stazu ponovo 16. februara u 7.00, kada ga očekuje trka na 15 kilometara slobodnim stilom.

autor: MIM izvor: Beta