Milojević zaustavljen u drugom kolu
01.10.2020 Pariz

Milojević zaustavljen u drugom kolu Foto: PrtScn
Srpski teniser Nikola Milojević izgubio je danas na Rolan Garosu od Slovenca Aljaža Bedenea u četiri seta, 5 :7, 6 :2, 1 :6, 6 :7 (4 :6) i ispao iz daljeg takmičenja.

Njihov meč drugog kola Otvorenog prvenstva Francuske u tenisu trajao je gotovo tri sata. Mladi srpski teniser krenuo je u meč agresivno, oduzevši Bedenu servis već na samom startu igre.

Slovenac se žestoko borio da bi u osmom gemu vratio Milojeviću brejk i izjednačio rezultat na 4 :4. Iako je kod rezultata 5 :5 izgledalo da set vodi ka taj-brejku, Bedene ga je, vezavši poen na svom servisu i brejk koji je napravio u 12. gemu, okočao u svoju korist s rezultatom 7 :5.

U drugom setu 25-godišnji Milojević se snažno vratio u igru i za nešto više od pola sata osvojio taj set sa 6 :2, dok je u trećem potpuno prepustio igru protivniku. Bedene je u trećem setu napravio dva brejka ne dozvolivši Milojeviću da mu uzvrati i, pošto je u tom setu vodio s 3 :1, vezao je tri poena i dobio set sa 6 :1.

Nikola se u četvrtom setu maksimalno borio da ostane u igri. Kada je Aljaž napravio brejk u šestom gemu, Nikola mu je odmah uzvratio i izjednačio na 3:3. Nadalje su protivnici dobijali svako svoj servis tako da je set neminovno ušao u taj-brejk koji je okončan rezultatom 7:6 (6:4) u korist Slovenca.

Milojević, koji je 143. na ATP listi, prošao je tri kola kvalifikacija i u prvoj rundi pariskog grend slema eliminisao sunarodnika Filipa Krajinovića, dok je 31-godišnji Bedene, koji na ATP listi zauzima 55. mesto, na startu Rolan Garosa nadigrao domaćeg tenisera Artura Rinderneha.

Bio je to prvi duel Milojevića i Bedenea.

autor: Mira Popović izvor: Novi magzin