Lajovic ispao u drugom kolu
01.10.2020 Pariz

Lajovic ispao u drugom kolu Foto: PrtScn
Srpski teniser Dušan Lajović izgubio je danas u drugom kolu Rolan Garosa od Kevina Andersona iz Južne Afrike u pet setova, 2 :6, 4 :6, 6 :4, 6:3, 3:6. Meč je trajao tri sata i devet minuta.

Nakon što je izgubio dva prva seta, 24. igrač sveta, Lajović je u trećem setu napravio preokret i, oduzevši protivniku servis u osmom gemu, poveo sa 5 :3.

Anderson mu je odmah uzvratio brejkom, ali to kao da je motivisalo Dušana da pojača igru. On je potom još jednom uspeo da oduzme servis Južnoafrikancu, koji zauzima 118. mesto na ATP listi, i da sa 6 :4 okonča taj
set u svoju korist.

Velika borba vodila se u četvrtom setu: Lajović je maksimalno pojačao igru da bi izjednačio rezultat u setovima i stvorio mogućnost za peti set, a Anderson se borio za pobedu.

Agresivniji i nadmoćniji u tom delu igre, Dušan je napravio brejk u odlučujučem trenutku za 5:3, da bi potom s lakoćom dobio svoj servis i poentirao četvrti set sa 6:3.

U petom odlučujućem setu protivnici su dobijali svako svoj servis do osmog gema, kada je Anderson napravio brejk i poveo sa 5:3. Zatim je dobio gem na svom servisu i okončao set sa 6:3 u svoju korist.

Lajović je na startu takmičenja bio bolji od Italijana Đanluke Magera, dok je Anderson u prvom kolu eliminisao srpskog tenisera Lasla Đerea.

Bio je to treći međusobni susret Lajovića i Andersona, a i u prethodna dva slavio je Južnoafrikanac.

autor: Mira Popović izvor: Novi magzin