13.02.2018 | 08:40h ► 11:31h Pjongčang

Hiršer osvojio zlato u alpskoj kombinaciji

Hiršer osvojio zlato u alpskoj kombinaciji Foto: Beta/AP
Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je danas zlatnu medalju u alpskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

U trkama u spustu i slalomu Hiršer je ostvario vreme od 2:06,52 minuta i osvojio prvu zlatnu olimpijsku medalju u karijeri. On je posle spusta bio 12. ali je uspeo da nadoknadi zaostatak i osvojio drugu olimpijsku medaju u karijeri.

Srebrnu medalju osvojio je Francuz Aleksi Pantiro sa zaostatkom od 0,23 sekunde, a bronzu je osvojio njegov sunarodnik Viktor Mufa Žande sa 1,02 sekunde zaostatka.

Austrijanac Marko Švarc zauzeo je četvrto mesto, a peti je bio Amerikanac Ted Ligeti.

Vukićević zauzeo 25. mesto, Stevović bez plasmana

Srpski skijaš Marko Vukićević zauzeo je danas 25. mesto u alpskoj kombinaciji na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, dok je Marko Stevović ostao bez plasmana.

Vukićević je zauzeo 25. mesto rezultatom od 2:11,74 i bio je 5,22 sekunde sporiji od osvajača zlatne medalje Austrijanca Marsela Hiršera.

Vukićević je u spustu ostvario vreme od 1:21,31, dok je slalom završio za 50,43 sekundi.

Marko Stevović je spust završio kao 59. rezultatom od 1:24,47, ali nije završio drugu trku pa je ostao bez plasmana.

Rastić zauzeo 75. mesto u kvalifikacijama u kros kantri skijanju

Srpski reprezentativac Damir Rastić zauzeo je danas 75. mesto u kvalifikacijama u kros kantri skijanju u sprintu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Rastić je ostvario rezultat od 3:50,65 minuta i bio je 42,11 sekundi sporiji od prvoplasiranog Finca Ristomatija Hakole.

U kvalifkacijama se takmičilo 80 skijaša, a 30 se plasiralo u četvrtfinala.

Četvrtfinala muškog sprinta zakazana su za danas od 12.25 po srednjeevropskom vremenu, polufinala startuju u 13.05, dok je finale na programu u 13.34.

Damir Rastić će na stazu ponovo 16. februara u 7.00, kada ga očekuje trka na 15 kilometara slobodnim stilom.

Mlada Amerikanka osvojila zlato u snoubordu, disciplina halfpajp

Američka snouborderka Kloi Kim osvojila je danas zlatnu medalju u disciplini halfpajp na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Kim, koja ima 17 godina, pobedila je rezultatom 98,25 poena, koliko je dobila u poslednjoj trećoj seriji.

Kineskinja Ceju Lju osvojila je srebro rezultatom 89,75 poena iz druge serije i osvojila prvu medalju u snoubordu u istoriji Kine.

Amerikanka Arijel Gold osvojila je bronzanu medalju sa 85,75 poena iz poslednje serije.

Rusija osvojila bronzu u karlingu u miksu

Ruski takmičari osvojili su danas bronzanu medalju u karlingu u miksu, pošto su pobedili Norvešku sa 8:4.

Za Rusiju su nastupili Anastasija Brizgalova i Aleksandar Krušelnicki, a za Norvešku Kristin Skaslijen i Magnus Nedregoten.

I Rusi i Norvežani su i privatno parovi, Brizgalova je udata za Krušelnickija, a Skaslijen se zabavlja sa Nedregotenom.

Tokom meča dogodila se retka stvar za takmičare u karlingu, pošto je Ruskinja pala na leđa. Ona je stajala sa Krušelnickim, dogovarali su se o narednom potezu, a zatim je izgubila ravnotežu. Ona se zatim ispravila, ali je ubrzo pala. Publika je bila zapanjena, ali je pozdravila aplauzom.

Takmičari u karlingu nose specijalnu obuću koja im omogućava lakše kretanje po ledu pa su zato padovi retki.

"Jednostavno - zaboravila sam da je kamen bio iza mene", rekla je Brizgalova.

U meču za zlatnu medalju u miksu Kanada kasnije igra protiv Švajcarske.

autor: SA izvor: Beta