21.02.2018 | 08:24h ► 12:10h Pjongčang

Gođa osvojila zlato u spustu na ZOI

Gođa osvojila zlato u spustu na ZOI Foto: Beta/AP
Italijanska skijašica Sofija Gođa osvojila je zlatnu medalju u spustu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Gođa je postala prva Italijanka koja je osvojila zlatnu medalju u spustu na Igrama, a do tog rezultata došla je pošto je stazu dugu 2.775 metara u skijaškom centru Jenogseon završila za minut, 39 sekundi i 22 stotinke.

Srebrna medalja pripala je Norvežanki Ragnhild Movinkel sa devet stotinki zaostatka, a treće mesto i bronzano odličje sa 47 stotinki lošijim vremenom pripalo je nekadašnjoj olimpijskih šampionki u ovoj disciplini Lindzi Von iz SAD.

Medalja je izmakla Tini Vajrater iz Lihtenštajna koja je na kraju zaostalaja 63 stotinke, dok je na petom mestu bila Amerikanka Alis Mekensi i Švajcarkinja Karin Zuter.

Poslednja individualna trka na Igrama u Pjongčanguza skijašice održaće se sutra, za kada je zakazana alpska kombinacija, koja je zbog predviđenih loših vremenskih uslova pomerena za dan ranije.

Kanađaninu zlato u slobodnom skijanju

Kanadski takmičar Bredi Leman osvojio danas zlatnu medalju u slobodnom ski krosu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

On je trku u Feniks parku u Pjongčangu završio ispred Švajcarca Marka Bišofberger kom je pripala sredna medalja.

Bronzano odličje pripalo je Rusu Sergeju Ridziku, dok Kanađanin Kevin Druri nije završio trku.

Hokejašice Finske osvojile bronzanu medalju

Ženska reprezentacija Finske u hokeju na ledu osvojila je danas bronzanu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu, pošto je u utakmici za treće mesto pobedila Rusiju sa 3:2 (1:0, 2:1, 0:1).

Finskoj je ovo treća bronzana medalja na Igrama, pošto su prethodno osvajali 1998. i 2010. godine.

Finsku je do trijumfa stigla golovima Linde Valimaki, Petre Nieminen, Susane Tapani.

Golove za Rusiju postigle su Liudmila Beljakova i Olga Sosina.

U finalu Zimskih olimpijskih igara u Pjongčangu igraće Kanada i SAD, a taj meč je na programu sutra od 5.10 po srednjeevropskom vremenu.

Amerikankama zlato u kros-kantri sprintu

Američke kros-kantri skijašice Kikan Randal i Džesika Digins osvojile su danas zlatnu medalju u timskom sprintu na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Amerikanke su trku na osam kilometara završile za 15 minuta, 56 sekundi i 47 stotinki.

Srebrna medalja pripala je Švedskoj za koju su skijale Šarlote Kala i Stina Nilson. One su u sprint završnici izgubile zlatnu medalju i na kraju imale 19 stotinki zaostatka.

Norvežanke Marit Bjorgen i Maiken Kaspersen Fala osvojile su bronzanu medalju sa 2,97 stotinki zaostatka.

Četvrto mesto zauzela je ekipa Švajcarske, dok su peto mesto zauzele Finkinje, a šesto ekipa Slovenije.

Norvežani osvojili zlatnu medalju u kros-kantri sprintu

Norveški kros-kantri skijaši Martin Johnsrud Sundbi i Johanes Hoesflot Klaebo osvojili su danas zlatnu medalju u timskom sprintu slobodnim stilom na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Norvežani su trku na 8,4 kilometara završili za 15 minuta, 56 sekundi i 26 stotinki.

Drugo mesto i srebrnu medalju osvojili su Rusi Denis Spicov i Aleksandar Bolšunov sa 1,71 sekundom zaostatka.

Bronzano odličje pripalo je Francuskoj za koju su skijali Mauris Manifak i Rišar Žuve, koji su zaostajali 2,02 sekunde za pobendicima.

Četvrto mesto zauzela je ekipa Švedske, dok su peti završili Italijani.

autor: SA izvor: Beta