Genk - Partizan 2:1
26.07.2011 Beograd

Partizan je poražen 2:1 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona na gostovanju protiv belgijskog prvaka Genka.

Iako je Partizan postigao gol u gostima i ostvario "aktivan rezultat", što je trener partizaan Aleksandar Stanojević priželjkivao, nema mnogo razloga za zadovoljstvo jer su crno-beli mogli da postignu mnogo više.

Partizan je agresivno počeo, napadao je, ali nije uspevao da stigne do gola Belgijanaca.

Od 31. minuta Genk je igrao sa igračem manje jer je Ngonka udario Sašu Ilića bez lopte, nakon što ga je ovaj grubo faulirao, zbog čega je fudbaler Partizana dobio žuti, a igrač Genka crveni karton.

Do poluvremena, međutim, nije bilo golova.

Na početku drugog poluvremena Stefan Babović je dobio drugi žuti  i time crveni  karton, pa je broj igrača na terenu izjednačen.

Do pogodka je prvi stigao prvak Srbije u 62. minutu. Posle prodora Eduarda, odbijenu loptu prihvatio je Nemanja Tomić u ubacio je u mrežu.

Izjednačio je Fosen u 69. minutu iz penala dosuđenog posle prekršaja na ivici šesnaesterca.

Kada je izgledalo da će meč biti završen bez pobednika, Genk je stigao do drugog gola, u 2. minutu sudijske nadoknade, kada je Ogundžimi lobova Stojkovića..