10.09.2019 Luksemburg

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila u Luksemburgu

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila u Luksemburgu Foto: pixabay
Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je danas Luksemburg u gostima sa 3:1, u šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Strelci za Srbiju bili su Aleksandar Mitrović u 36. i 78. i Nemanja Radonjić u 55. minutu. Gol za Luksemburg u 66. dao je David Turpel.

Srbija je prestigla Luksemburg na trećem mestu Grupe B. Sada ima sedam bodova, šest manje od vodeće Ukrajine, a jedan od drugoplasiranog Portugala, koji ima utakmicu manje.

Luksemburg je bio bolji rival tokom većeg dela utakmice, ali nije koristio brojne prilike, pa je Srbija uspela da pobedi.

Domaćin je imao veliku priliku kod 0:0, kada je dobro odbranio Marko Dmitrović, ali i kod 0:1 kada je pogodio stativu, kao i nekoliko dobrih tokom drugog poluvremena.

Utakmica je igrana pred 6.373 gledalaca na stadionu "Žozi Bartel" u Luksemburgu, od čega je bilo više od hiljadu navijača srpskog tima.

Reprezentacija Srbije će sledeću utakmicu igrati 14. oktobra protiv Litvanije u Vilnjusu.

autor: JU izvor: Beta