03.10.2018 | 20:58h ► 22:26h Pariz

Fudbaleri Zvezde ubedljivo izgubili od Pari Sen Žermena

Fudbaleri Zvezde ubedljivo izgubili od Pari Sen Žermena Foto: Beta, AP
Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras u Parizu od Pari Sen Žermena sa 6:1, u utakmici drugog kola Grupe C u Ligi šampiona.

Trostruki strelac bio je Nejmar, u 20, 22. i 81. minutu, od kojih je dva gola postigao iz slobodnih udaraca. Golove su postigli još Edinson Kavani u 37, Anhel Di Marija u 42. i Kilijan Mbape u 70. minutu.

Jedini gol za Zvezdu postigao je Marko Marin u 74. minutu.

Pari Sen Žermen je opravdao ulogu velikog favorita i dominantno je pobedio Crvenu zvezdu na stadionu Park prinčeva. Francuski klub je bio nadmoćan od početka i samo je bilo pitanje vremena kada će doći u vođstvo.

Poveo je u 20. minutu lepim golom Nejmara iz slobodnog udarca, a isti igrač je ubrzo povećao prednost posle duplog pasa sa Kilijanom Mbapeom.

Kavani je potom postigao treći pogodak za PSŽ pošto je lopta posle njegovog šuta pogodila Miloša Degeneka i prevarila golmana Milana Borjana, a četvrti gol je dao Di Marija, na asistenciju Tome Menijea.

PSŽ je nastavio u istom ritmu u drugom poluvremenu, u kom je ubrzo dao i peti gol, strelac je bio Mbape posle lepe akcije, a Zvezdu je veće katastrofe spasao Borjan sa nekoliko odličnih odbrana.

Šanse je tada imala i Zvezda, a u 70. minutu je dala prvi gol u Ligi šampiona. Strelac je bio Marin lepim udarcem, posle asistencije Lorenca Ebisilija, koji je nekoliko trenutaka pre toga ušao u igru.

Pari Sen Žermen se nije zaustavio na pet golova, već je dao i šesti, a strelac je ponovo bio Nejmar iz slobodnog udarca.

Šest datih golova nije umanjilo želju fudbalera francuskog kluba da postignu još neki pogodak, ali se rezultat do kraja utakmice ipak nije menjao.

Crvena zvezda će sledeću utakmicu u Ligi šampiona igrati 24. oktobra kada će gostovati Liverpulu.

Marin: Pokušali smo što duže da držimo nulu

Fudbaler Crvene zvezde Marko Marin rekao je da je njegova ekipa u večerašnjoj utakmici u Ligi šampiona dozvolila Pari Sen Žermenu da lako postigne golove.

"Pokušali smo što duže da držimo nulu, a onda su nam dali gol iz slobodnog udarca, bilo je teško braniti. Dali su nam previše lako golove, njihovi igrači su bili sami u petercu pred golmanom i to ne sme da se događa", rekao je Marin posle utakmice za RTS.

Fudbaleri Zvezde izgubili su večeras u Parizu od Pari Sen Žermena sa 1:6, u drugom kolu Grupe C u Ligi šampiona. Jedini gol za beogradski klub, prvi u Ligi šampiona, postigao je Marin u 74. minutu.

Upitan da li je pariski klub večeras pokazao kvalitet, Marin je odgovorio da Pari Sen Žermen to nije uradio samo protiv Zvezde, već da to čini svakog vikenda i da svako zna kvalitet tog kluba.

Posle dva kola Zvezda ima bod u Grupi C, a Pari Sen Žermen tri.

U drugoj utakmici u toj grupi večeras igraju Napoli i Liverpul.

U trećem kolu 24. oktobra Zvezda igra na Enfildu protiv Liverpula, a Pari Sen Žermen će dočekati Napoli.

Incidenti u Parizu posle utakmice Zvezde i PSŽ

Incidenti su večeras izbili između pripadnika francuskih snaga bezbednosti i nekoliko stotina ljudi s kapuljačama ispred ulaza na stadion Park prinčeva u Parizu, odmah po završetku utakmice između Pari Sen Žermena i Crvene zvezde u Ligi šampiona.

Kako je javio novinar Frans presa na licu mesta, između 300 i 400 osoba s kapuljačama i dimnim bombama gađalo je pripadnike snaga bezbednosti raznim predmetima.

Policija je odgovorila suzavcem, a incident se desio nešto posle 21.00.

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su na Parku prinčeva Crvenu zvezdu sa 6:1, u drugom kolu Grupe C u Ligi šampiona.

Savić i Degenek: Pari Sen Žermen je veoma kvalitetan

Kapiten fudbalera Crvene zvezde Vujadin Savić rekao je da je Pari Sen Žermen večeras bio superiorniji, u pobedi od 6:1 u Ligi šampiona.

"Totalno su nas nadigrali, oni su superiorni. Nismo uspeli da prenesemo trenerove reči na teren, a do prvog gola smo delovali dobro", rekao je Savić posle utakmice.

Fudbaleri Zvezde pretrpeli su večeras najubedljiviji poraz u Evropi, pošto su u Parizu izgubili od Pari Sen Žermena sa 1:6.

Odbrambeni igrač Zvezde Miloš Degenek rekao je da je Pari Sen Žermen fenomenalna ekipa.

"Kad padne jedan gol utakmica se promeni, i promenila se. Oni su stvarno dobro igrali, sami znate ko su, na kom nivou oni igraju, daleko će dogurati u Ligi šampiona. Lepo je igrati ove utakmice, nije lepo gubiti, niko ne voli da gubi ni mi nismo srećni što smo izgubili. Naravno da je bilo bolje da smo pobedili ili bar odigrali nerešeno, ali nije se desilo", rekao je on.

Zvezda je pretrpela prvi posle 34 utakmice u svim takmičenjima.

"Svi ste gledali utakmicu, oni su fenonemenalna ekipa, imaju individualni kvalitet i to im je pomoglo. Kad je Nejmar dao gol iz slobodnog udarca utakmica se promenila. To je fudbal, idemo dalje, moramo da se spremamo za utakmicu u nedelju u domaćem prvenstvu", dodao je Degenek.

autor: JU izvor: Beta