20.11.2018 | 22:53h ► 23:06h Beograd

Fudbaleri Srbije se plasirali u viši rang Lige nacija

Fudbaleri Srbije se plasirali u viši rang Lige nacija Foto: Beta / Branislav Božić
Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Beogradu Litvaniju sa 4:1 u šestom kolu Grupe četiri "C" divizije i tako izborili plasman u viši rang Lige nacija.

Srbija je na stadionu Partizana povela u 51. minutu autogolom Arturasa Žulpe, da bi Aleksandar Mitrović u 58. povisio na 2:0.

Litvanija je preko Deimantasa Petravičijusa u 64. minutu smanjila zaostatak, ali su sve nedoumice oko pobednika ovog meča otklonili Aleksandar Prijović u 71. minutu i Adem Ljajić u 74.

Srbija je tako završila na prvom mestu Grupe četiri sa 14 bodova, dva više od drugoplasirane Rumunije, koja je sa 1:0 pobedila trećeplasiranu Crnu Goru, a Litvanija se "seli" u "D" diviziju, pošto je poslednjeplasirana bez bodova.

Prvih 45 minuta na stadionu Partizana pred oko 1.000 gledalaca nije donelo mnogo uzbuđenja, a čak je i Litvanija u 32. minutu mogla da dođe do prednosti.

Tada je golman Predrag Rajković dobro reagovao posle šuta Justinasa Januševskija i vrhovima prstiju prosledio loptu do prečke, a potom i korner.

Početak drugog poluvremena pripao je Srbiji, a vođstvo ekipi Mladena Krstajića doneo je autogolom Žulpa, koji je loše reagovao posle izvedenog kornera Andrije Živkovića sa desne strane i prosledio loptu u svoju mrežu.

Mitrović je do svog šestog gola došao sedam minuta kasnije kada je iskoristio centaršut Živkovića sa desne strane i glavom je smestio iza golmana Ernestasa Šetkusa.

Litvanci su posle loše reakcije Rajkovića u 64. minutu uspeli da smanje zaostatak, ali sve nedoumice oko pobednika susreta otklonili su Prijović i Ljajić u 74. minutu.

Ljajić je posle odlične lopte Prijovića u prazan prostor izašao sam ispred Šetkusa i lepim lob udarcem sa oko 16 metara ga savladao.

Krstajić: Znali smo da će biti teška utakmica, nisam razočaran posetom

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Mladen Krstajić rekao je posle večerašnje pobede nad Litvanijom i plasmanom u viši rang Lige nacija da je primarni cilj ostvaren, kao i da nije razočaran slabom posetom.

"Najbitnije da smo došli do dve prilike da se plasiramo na Evropsko prvenstvo. Znali smo da će ova utakmica biti teška. Sada se okrećemo kvalifikacijama, ali pre svega da se odmorimo i da dobijemo protivnike. Cilj nam je da dođemo do EP kroz kvalifikacije", rekao je Krstajić novinarima posle utakmice.

Srbija je večeras pobedila Litvaniju sa 4:1 i plasirala se u viši rang Lige nacija, pošto je u Grupi četiri "C" divizije zauzela prvo mesto.

"Utakmica je bila teška. Teren, ali i loše vreme su uticali. Momci su prvom poluvremenu pokušavali, imali smo neke prilike, a i oni su pogodili prečku... Drugo poluvreme smo rizikovali, ubacili smo (Aleksandra) Prijovića... Čekali smo da postignemo gol, jer smo znali da će posle toga biti mnogo lakše", rekao je Krstajić.

On je dodao da je trenutni tim srbije okosnica ekipe koja će igrati u kvalifiakcijama za Evropsko prvenstvo.

Krstajić se osvrnuo i na slabu posetu na stadionu Partizana.

"Nisam razočaran. Vreme je katastrofalno... Ovaj tim svakako zaslužuje veću posetu, a za to ćemo imati priliku već na proleće", rekao je Krstajić.

autor: MIM izvor: Beta