09.10.2017 | 22:43h ► 23:55h Beograd

Fudbaleri Srbije izborili direktan plasman na Svetsko prvenstvo

Fudbaleri Srbije izborili direktan plasman na Svetsko prvenstvo Foto: Beta / Branislav Božić
Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se na Svetsko prvenstvo u Rusiji, pošto je večeras na stadionu "Rajko Mitić" pobedila Gruziju sa 1:0 u poslednjem 10. kolu Grupe D kvalifikacija.

Srbije je do pobede došla golom Aleksandra Prijovića u 74. minutu na asistenciju Aleksandra Mitrovića.

Irska je na gostovanju pobedila Vels sa 1:0, golom Džejmsa Meklina u 57. minutu, što ih je dovelo do plasmana u baraž za plasman na Mundijal.

Četvrtoplasirana Austrija je na gostovanju sa 1:0 golom Luisa Šauba pobedila poslednjeplasiranu Moldaviju.

Srbija je veoma teško došla do pobede na stadionu Crvene zvezde, a izabranici selektora Slavoljuba Muslina su se posebno mučili u prvom poluvremenu, kada je Gruzija bila bolji rival.

Gosti su u prvom delu mogli i da povedu, ali je Vladimir Stojković odlično odbranio šut iz daljine Valerijana Gvilijana. Ta akcija je izazvala pometnju u srpskom timu, koja je dovela do žučne rasprave Branislava Ivanovića i Nemanje Matića.

Srpski fudbaleri su igrali mnogo bolje u drugom poluvremenu, kada su ređali šanse, a najbliži pogotku bio je Aleksandar Mitrović, čiji je šut glavom odbranio protivnički golman.

Srbija je konačno povela u 74. minutu posle odličnog kontranapada koji je poveo kapiten Ivanović, a lopta je srećno došla do Mitrovića, koji je odlično dodao na drugu stativu do Prijovića, koji je uklizao i savladao Đorđija Makaridzea.

Prijoviću je to bio prvi gol u dresu reprezentacije Srbije, a postigao ga je 13 minuta pošto je ušao u igru umesto Adema Ljajića.

Reprezentativci Srbije su do kraja utakmice sačuvali svoj gol i pred više od 40 hiljada navijača na stadionu "Rajko Mitić" proslavili pobedu i plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Utakmica je prošla bez većih incidenata, osim nekoliko desetina upaljenih baklji i bačenih petardi. Posle utakmice je priređen veliki vatromet iznad južne tribine stadiona "Rajko Mitić".

Na beogradskim ulicama se slavi plasman na Mundijal

Nekoliko desetina ljudi proslavlja večeras na centralnim beogradskim ulicama plasman fudbalske reprezentacije Srbije plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Navijači su plasman na Mundijal u Rusiji proslavljali vozeći se centralnim beogradskim ulicama, trubeći i pevajući navijačke pesme, uz nošenje nacionalnih obeležja.

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se direktno na Mundijal u Rusiji, pošto je večeras golom Aleksandra Prijovića pobedila Gruziju sa 1:0 u poslednjem 10. kolu i tako osigurala prvo mesto u Grupi D.

Srbija je kvalifikacije u Grupi D završila na prvom mestu sa 21 bodom, dva više od Irske, a četiri više od Velsa. Austrija četvrta sa 15, dok je Gruzija peta sa pet, a Moldavija poslednja, šesta sa dva boda.

Zvaničnici Srbije čestitali fudbalerima na plasmanu na Svetsko prvenstvo

Zvaničnici Srbije čestitali su fudbalskoj reperezentaciji Srbije na plasmanu na Svetsko prvenstvo u fudbalu.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić na Tviter nalogu je naveo: "Bravo momci! Tako se bori za svoju zemlju. Napred Srbija".

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić poručio je da je "Srbija među najboljim reprezentacijama sveta u fudbalu posle osam godina!"

"Čestitam našim momcima plasman na Svetsko prvenstvo 2018. godine! Svaka čast, tako se bori za svoju Srbiju!", navodi se u čestitki ministra Udovičića.

Potpredsednica Vlade Zorana Mihajlović je fudbalerima i stručnom štabu Srbije čestitala i poželela da sa dobrom igrom nastave i na mundijalu

"Kvalitetom i upornošću izborili ste se za ono čemu smo se svi nadali i pokazali da je srpskom fudbalu mesto među najboljim reprezentacijama sveta", navela je Zorana Mihajlović.

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali čestitao je fudbalerima na "istorijskoj pobedi i na neverovatnom uspehu".

"Momci su pokazali veliku hrabrost, a odličnom igrom obradovali su celu naciju. Posle osam godina, naša fudbalska reprezentacija ulazi u krug najboljih", navodi se u čestitki gradonačelnika.

autor: VV izvor: Beta