16.02.2019 | 14:57h ► 18:19h Bačka Palanka

Radnički lako protiv Čukaričkog u Nišu

Radnički lako protiv Čukaričkog u Nišu Foto: Beta / Sasa Djordjevic
Fudbaleri Radničkog pobedili su danas Čukarički u Nišu sa 2:0, u 22. kolu Super lige.

Strelci su bili Nikola Drinčić u 29. i Nermin Haskić u 42. minutu.

Radnički je drugi u srpskom prvenstvu sa 53 boda, dok Čukarički sa 39 zauzima četvrto mesto na tabeli.

Zvezda rutinski i ubedljivo pobedila Vojvodinu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas Vojvodinu sa 4:0, u 22. kolu Super lige Srbije.

Strelci na stadionu "Rajko Mitić" bili su Ričmond Boaći u 24. i 68, Veljko Simić u 28. i Milan Pavkov u 89. minutu.

Zvezda je prva na tabeli srpskog prvenstva sa 62 boda. Vojvodina ima 28 i zauzima deveto mesto.

Veliki broj igrača debitovao je za Zvezdu: Milan Gajić, Nemanja Milunović, Erik Jirka i Mirko Ivanić.

Fudbaleri Partizana sigurni u Bačkoj Palanci

Fudbaleri Partizana pobedili su danas Bačku u gostima sa 3:0, u 22. kolu Super lige Srbije.

Strelci u Bačkoj Palanci bili su Nemanja Nikolić u sedmom i Rikardo Gomeš u 56, i Goran Zakarić u 80. minutu.

Partizan je treći na tabeli sa 47 bodova. Bačka ima 18 i zauzima 13. mesto u srpskom prvenstvu.

Trener fudbalera Partizana Zoran Mirković bio je zadovoljan igrom i rezultatom u današnjoj utakmici protiv Bačke.

"Ovo je bilo dosta dobro. Pokazujemo po već koji put da postaju stvari mnogo lakše kada damo gol na vreme. Pohvalio bih igru obe ekipe, a pogotovo mojih fudbalera koji su igrali odlično", rekao je Mirković za Arenu posle utakmice u Bačkoj Palanci.

Mirković je naveo da će od svoje ekipe zahtevati samo još tečniju igru.

"Imali smo i ovaj teren koji je bio kakav je bio. Eventualno da igramo još tečnije", kazao je Mirković.

Trener Bačke Zoran Govedarica bio je vidno nezadovoljan.

"Nismo dali maksimum. Nemamo samopozudanje. Slabo smo ušli u utakmicu, suviše slabo. Dozvoliti Partizanu ovakve situacije... Poklonili smo golove, to je slika ove utakmice", rekao je Govedarica.

Mladost pobedila u Šapcu, remi Proletera i Radnika

Fudbaleri Mladosti iz Lučana pobedili su danas Mačvu u gostima sa 1:0, u 22. kolu Super lige. Gol u Šapcu dao je Aleksandar Pejović iz penala u 10. minutu.

Mladost ima 36 bodova i zauzima peto mesto, dok je Mačva sa 22 na 11. poziciji na tabeli srpskog prvenstva.

Utakmica između Proletera i Radnika iz Surdulice završena je u Novom Sadu nerešeno bez golova.

autor: SA/ AP izvor: Beta