07.01.2017 | 20:00h ► 20:13h Beograd

Đoković pobedio Mareja za titulu u Dohi

Đoković pobedio Mareja za titulu u Dohi Foto: prtscr ytb
Srpski teniser Novak Đoković odbranio je danas titulu na turniru u Dohi pošto je u finalu pobedio prvog igrača sveta Britanca Endija Mareja u tri seta, 6:3, 5:7, 6:4.

Đoković je tako osvojio drugu titulu u Dohi, a 67. u karijeri i prekinuo je niz Mareja od 28 pobeda.

Teniseri su u prvom setu osvajali gemove na svoj servis sve do osmog, kada je Đoković napravio brejk, a zatim i osvojio gem na svoj servis i posle 49 minuta poveo u meču.

Đoković je lako osvajao gemove na svoj servis u drugom setu, sve do šestog kada je spasio brejk loptu za 3:3. On je oduzeo servis Mareju u narednom gemu, nakon što je Britanac napravio dvostruku servis grešku i poveo je sa 4:3, a zatim je osvojio svoj servis i stekao dva gema prednosti.

Srpski igrač je u 10. gemu spasio brejk loptu, ali posle toga nije uspeo da iskoristi tri meč lopte, pa je Britanac izjednačio na 5:5. On je nastavio sa dobrom igrom, osvojio je još dva uzastopna gema i izjednačio na 1:1 u setovima.

U šestom gemu trećeg seta Đoković je uspeo da spasi brejk loptu, a zatim je u narednom oduzeo servis Mareju bez izgubljenog poena i poveo je sa 4:3. On je do kraja meča sačuvao brejk prednosti i pobedio posle dva sata i 54 minuta.

To je 25. pobeda Đokovića u 36 duela sa prvim igračem sveta.

Pobeda u Dohi najbolji način za početak godine

Srpski teniser Novak Đoković rekao je večeras da je na najbolji način počeo godinu, osvajanjem turnira u Dohi protiv najvećeg rivala Endija Mareja.

"Definitivno ovo je bio jedan od najboljin načina da počnem godinu. Kada je preokrenuo, nadao sam se da mi se neće vratiti sve ono od juče", rekao je Đoković podsećajući na jučerašnje polufinale protiv Fernanda Verdaska, kada je spasio pet meč lopti.

"Do kraja meča, do poslednjeg udarca nikada ne znate šta će biti protiv Endija. Za obojicu nije čudno da igramo tri seta i tri sata. To je fizička bitka. Obojici će biti potrebno malo vremena da se oporavimo od toga i spremimo se za Melburn. Pobediti ovde, protiv najvećeg rivala, je početak godine iz snova", naveo je Đoković za Eurosport.

Marej će i pored poraza uvećati prednost na ATP listi, pošto prošle godine nije igrao u Dohi, a Đoković je odbranio titulu.

autor: VV izvor: Beta