15.11.2017 Sidnej

Australija se plasirala na SP

Australija se plasirala na SP Foto: Beta/AP
Reprezentacija Australije plasirala se danas na Svetsko prvenstvo u fudbalu, pošto je u baražu eliminisala Honduras.

Australija je posle 0:0 u prvoj utakmici u Hondurasu, u revanšu u Sidneju pobedila sa 3:1.

Junak je bio Mile Jedinak, strelac sva tri gola.

On je doneo prednost svom timu u 54. minutu, a potom je i postigao dva pogotka iz penala, u 72. i 85.

Honduras je ublažio poraz u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena golom Majnora Figeroe.

Australija je pretposlednja država koja se plasirala na Mundijal koji će se sledeće godine održati u Rusiji.

Poslednji učesnik biće poznat sutra, kada će se u Limi sastati Peru i Novi Zeland. Prva utakmica završena je bez golova.

autor: SA izvor: Beta