29.10.2011 London

Arsenal preslišao Čelsi

Fudbaleri Arsenala savladali su Čelsi na "Stamford bridžu" sa 5:3 (1:2), u derbiju 10. kola engleske Premijer lige.

"Plavci" su poveli golom Franka Lamparda u 14. minutu, izjednačio je Robin Van Persi u 36, a novu prednost domaćinu doneo je kapiten Džon Teri u 45. minutu.

Međutim, u nastavku je usledio preokret. Posle samo četiri minuta Brazilac Andre Santos izjednačio je rezultat, a prednost godtima u 56. minutu doneo je Tio Volkot. Ipak, Čelsi se nije predavao jer je Španac Huan Mata u 80. minutu izjednačio na 3:3.

A onda je na scenu ponovo stupio Robin Van Persi i golovima u 85. i drugom minutu nadoknade obezbedio izuzetno važan trijumf "tobdžijama".

Arsenal je katastrofalno počeo sezonu, ali kako ona odmiče izabranici Arsena vengera igraju sve bolje.

U prvom meču današnjeg programa Mančester Junajted je slavio na "Gudison parku" protiv Evertona sa 1:0, golom Javijera "Čičarita" Hernandeza u 19. minutu.

autor: IJ izvor: Tanjug/Novi Magazin