19.04.2019 Podgorica

Budućnost izborila majstoricu u Beogradu

Budućnost izborila majstoricu u Beogradu Foto: Beta / ABA liga/Buducnost VOLI/Savo Prelević
Košarkaši Budućnosti pobedili su večeras u Podgorici Crvenu zvezdu sa 84:80 (20:25, 15:13, 22:20, 27:22) i tako izjednačili na 2:2 u finalnoj seriji ABA lige.

Budućnost je do pobede predvodio Noris Kol sa 31 poena, dok je Edvin Džekson postigao 23.

U ekipi Zvezde najefikasniji bio je Bili Beron sa 24, dok su Muhamed Faje i Ognjen Dobrić dodali po 14.

Peta, odlučujuća utakmica finalne serije ABA lige biće odigrana u ponedeljak u Beogradu od 19.00.

Početak četvrte utakmice u dvorani "Morača" bio je izjednačen, Budućnost je predvodio Edvin Džekson, a s druge strane izuzetno raspoložen bili su Muhamed Faje i Bili Beron. U prvih osam minuta igralo se "koš za koš", da bi Zvezda u finišu preko senegalskog košarkaša došla do pet poena prednosti.

Budućnost je bolje počela drugu četvrtinu, iskoristivši "prazan hod" crveno-belih i došla do preokreta, ali je Zvezda ipak posle skoro pet minuta igre uspela da dođe do prvih poena i serijom 13:2 dođe do devet poena prednosti.

Podgoričani su ipak u poslednjih minut i po preko Kola, koji je poentirao za dva poena uz dodatno slobodno bacanje i trojkom Erla Klarka uz zvuk sirene došli do tri poena zaostatka (35:38) posle prvih 20 minuta.

Budućnost je kao i u trećoj utakmici s velikim pritiskom na napad Zvezde počela treću četvrtinu, ali ovaj put crveno-beli imali su mnogo bolji odgovor. Beron je povukao svoj tim, a pridružio mu se Dobrić, pa je Zvezda u jednom trenutku imala i dvocifrenu prednost.

Domaćin je ipak do kraja četvrtine uspeo da se vrati na jedan poen zaostatka i tako unese neizvesnost pred poslednju deonicu.

Serijom 5:0 Budućnost je počela poslednju četvrtinu, ali je Zvezda uspela da odgovori preko Davidovca i Fajea. Usledio je period igre u kom su obe ekipe pravile greške.

Posle serije grešaka i perioda bez poena, usledio je period igre "koš za koš", Kol je prednjačio, a raspoloženi u završnici bili su Dobrić, Davidovac i Faje.

Trener Zvezde Milan Tomić je na dva minuta pre kraja posle poentiranja Kola zatražio tajm-aut. Beron nije pogodio za tri, ali je na drugoj strani Džekson odveo budućnost do 77:72. U narednom napadu Rivers je napravio grešku, da bi potom Kol na 47 sekundi pre kraja pogodio za 79:72.

Tim poenima Kola Podgoričanis u praktično rešili pitanje pobednika i izborili "majstoricu" u Beogradu.

autor: JU izvor: Beta